بیداران

  
بازگشت به صفحه نخست > خاوران > دیوار بتونی در امتداد خاوران

دیوار بتونی در امتداد خاوران

دیوار بتونی در امتداد خاوران

جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱، خانواده های خاوران بار دیگر با صحنه شوک آوری در میعادگاه خود روبرو می شوند. نرده های سبزرنگ گورستان خاوران جای خود را به دیواری بتونی داده که در امتداد آن بالا رفته است. باید خانواده داغ دیده باشی، دهه ها جنگیده باشی برای حفظ این تکه خاک معصوم که گمان می بری استخوان های عزیزانت را در آغوش گرفته، ضرب و شتم ها و تفتیش ها را متحمل شده باشی، در سوگ مادران و پدران دادخواه نشسته باشی، تا فرق بین حصار نرده و دیوار بتونی چون پتکی گران بر سرت آوار شود. حصار نرده، مانع بود ولی پنهان نمی توانست کرد راز خاوران را. رهگذران می توانستند آن سکوت گورستان بی نام و نشان را ببینند، و ببینند که خانواده ها با دسته های گل می آیند روزهای جمعه و خاک را گل افشان می کنند. نرده مانع ورود بود ولی می شد از لابلای آنها شاخه های های گل به طرف عزیزان خفته در خاوران پرتاب کرد، زمانی که قاتلان عزیزان شان درب خاوران را بسته نگه داشتند.

شرم تان باد، شما قاتل عزیزان مان، دیوار بتونی بس تان نبود، دوربین مدار بسته هم در ارتفاع بلند نصب کرده اید که کنترل مان کنید؟ بترسانیدمان؟ یا ترس خود را پشت دیوارها پنهان کنید؟

این خاک گواه است، بر جنایت های دهه ۶۰ بر تابستان ۶۷، در دادگاه ها و دادخواهی ها به آن استناد شده و خواهدشد همانطور که در محاکمه حمید نوری نام خاوران شنیده شد. وقتی در دی ۱۳۸۷ بولدوز آوردید و با خاک یکسان اش کردید، بر جایگاهش افزودید.

و خانواده ها باز هم خواهند آمد از دیوارها و دوربین های تان ترسی ندارند. ما هستیم. ما دادخواهیم!

۶ خرداد ۱۴۰۱ ، #بیداران

#حفظ_خاوران #خاوران