برای دادخواهی، حقیقت و عدالت

| بازگشت به صفحه نخست
بیداران

ما بخشی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه‌ی ۶۰ دادخواهیم و در پی کشف حقیقت چرایی و چگونگی اعدام عزیزان‌مان هستیم و از مسئولان جمهوری اسلامی انتظار پاسخ‌گویی داریم. ما از رییس جمهوری ایران هر که باشد می‌خواهیم که پرده از این جنایات بردارد و روشن شود:

۱- چرا زندانیان سیاسی که حکم زندان داشتند یا دوران محکومیت خود را سپری کرده بودند، دوباره و بدون هیچ دلیلی در تابستان ۶۷ محاکمه و اعدام شدند.

چرا و به چه حقی عزیزان ما را زیر فشار و شکنجه قرار دادند تا ۲-مواضع سیاسی و عقایدشان را اعلام کنند و این تفتیش عقیده به دستاویزی برای اعدام آن‌ها تبدیل شد.

۳- چرا عزیزان ما را در دادگاه‌های چند دقیقه ای پشت درهای بسته، بدون اطلاع خود و خانواده‌های شان، بدون حضور وکیل و هیات منصفه و فرصت دفاع از خود به اعدام محکوم کردند؟

۴- چرا پس از سی و شش سال از اولین اعدام‌ها در دهه‌ی شصت و به خاک دادن عزیزان‌مان در خاوران و دیگر‌ گورستان‌های بی نام و نشان، هنوز ما نمی‌دانیم چه بر سر آن‌ها آورده‌اند؟

۵- چرا ما خانواده‌های اعدام شدگان هنوز امکان پیگیری رسمی و حقوقی اعدام عزیزان‌مان را نداریم؟

۶- چرا ما نمی‌توانیم آزادانه و بدون مزاحمت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در منازل و سالن‌های اجتماعات یا در خاوران و دیگر گورستان‌های تهران و شهرستان‌ها مراسم یادبود بگیریم و همواره با فشار و توهین و تهدید و احضار و دستگیری و زندان و شکنجه رو به رو بوده و هستیم و هیچ دادرسی هم وجود ندارد.

دادخواهی ما مساله دیروز و امروز و فرداست و از همین رو تا زمانی‌که آمران و عاملان این اعدام‌ها از جنایات خود دفاع می‌کنند، تا روزی‌که جنایت‌کاران در پیشگاه مردم پاسخ‌گوی عملکرد غیر انسانی خویش نشوند، تا زمانی‌که شکنجه و اعدام و کشتار مخالفان، آزادی خواهان و عدالت طلبان هم چنان ادامه یابد، تا زمانی‌که انتخابات آزاد و عادلانه و دموکراتیک نباشد، تا زمانی‌که حق آزادی اندیشه و بیان و نشر و تشکل و تجمع و اعتراض رسمیت نیابد، تا زمانی‌که وجدان جامعه بیدار نشود و به بیداد و جنایت و تبعیض "نه" نگوید، ما در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهیم کرد.

بدیهی است تا زمانی‌که حقیقتِ کشتار زندانیان سیاسی در دهه‌ی شصت و به ویژه تابستان ۶۷ روشن نشود و آمران و عاملان این کشتار محاکمه و مجازات نشوند، بر حق دادخواهی خون به ناحق ریخته شده‌ی عزیزان‌مان که بهترین، شریف ترین و آزاده ترین فرزندان این سرزمین بودند و بر مطالبات خود پافشاری می‌کنیم و از پای نخواهیم نشست تا بتوانیم راه تکرار بر جنایت را ببندیم.

بخشی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه‌ی شصت ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶


© بیداران 2021 سايت با اسپيپ درست شده است بوسيله ى Cleverlink -- RSS