برای دادخواهی، حقیقت و عدالت

| بازگشت به صفحه نخست
بیداران
علیه اعدام
علیه اعدام خطاب به مردم، به شاعران و ....... از حکومت خسته شده‌ام باید سرنگونش کرد! اما به شما می گویم که می‌توانم از شما بخواهم که در قدرت نیستید و قدرتی (...)
در سال ۶۷ چگونه از اعدام عزیزانمان با خبر شدیم- بخش دوم
پنجشنبه رفته بودم لونا پارک، محلی که برای ملاقات جمع می شدیم و خبرهولناک اعدام برادر عزیزم را غیر مستقیم گرفته بودم و امروز روز شنبه بیست آذر باید می رفتم جلوی درب (...)
در سال ۶۷ چگونه از اعدام عزیزانمان با خبر شدیم
مدت زیادی بود که با هر تلفنی که به خانواده می‌زدم خبر اعدام یکی از عزیزان را می شنیدم. آخرین‌بار خبر اعدام یکی از اقوام نزدیک را به من دادند. بیش از هفت سال حبس (...)
فراخوان شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و شش سازمان مدافع حقوق بشر برای توقف اعدام‌ها در ایران
شیرین عبادی و شش سازمان‌ مدافع حقوق بشر، سازمان عفو بین‌المللی، سازمان دیده‌بان حقوق بشر، کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، فدارسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر (...)
از اعدام جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی وحشت زده هستیم
ايران دو تن از بازداشت شدگان ناآرامی های سال گذشته را به دارآویخت. سازمان عفو بین الملل اعدام دو فعال سیاسی که در شهریورماه سال گذشته و در جریان اعتراضات مردمی پس از (...)
علی صارمی وعلی اکبر سیادت به دار آویخته شدند
خبرگزاری جمهوری اسلامی ساعاتی پیش از اعدام دو تن به نام های علی صارمی که او را عضوسازمان مجاهدین خلق دانسته و علی اکبر سیادت که از او هم با عنوان « عامل سرویس جاسوسی» (...)
همدردی با خانواده های اعدام شدگان
خانواده عزیز شیرین علم هولی، خانواده عزیز فرزاد کمانگر، خانواده عزیز مهدی اسلامیان، خانواده عزیز فرهاد وکیلی و خانواده عزیز علی حیدریان اعدام عزیزان شما غمی را (...)
به اعدام نه بگویم
محکوميت اعدام و دعوت به راهپيمايی اعتراضی
حکومت جمهوری اسلامی برای سرکوب جنبش سبز ايران به خشونت عريان متوسل شده است و جوانان ايران زمين را در دادگاه های فرمايشی به طور غير علنی محاکمه و به اعدام محکوم می (...)
عليه کشتار انسان‌ها به نام "محاربه با خدا" به پا خيزيم!
عليه کشتار انسان‌ها به نام «محاربه با خدا» به پا خيزيم ! با متهم کردن بازداشت شدگان تظاهرات روز عاشورا به «محاربه با خدا»، رژيم ايران بار ديگر به ايرانيان و سراسر (...)
بیست و هشتمین سالگرد اعدام سعید سلطانپور
مردم شریف و آزاده! بیست و هشت سال پیش، در چنین روزهایی، در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰، سعید سلطانپور، شاعر، نمایش‌نامه‌نویس، منتقد، كارگردان تئاتر و عضو هیئت دبیران كانون (...)
مجازات اعدام در آئینه آمار
نگاهی به مجازات اعدام و برخی آمارها بیش از دو سوم کشورهای دنیا، یعنی ١٣٧ کشور، تا تاریخ ٣١ ژوئیه ٢٠٠٨ مجازات اعدام را در عمل یا در قانون الغا کرده اند. ٩٢ کشور (...)
عدالتي که مي کشد را نپذيريم : اکتبر روز جهانی مبارزه برای لغو حکم اعدام ١٠
اعدام : مجازاتي ظالمانه، غير انساني و موهن است حق حيات، حقي ست سلب ناپذير و هيچ قدرتي نبايد در باره ی حق حيات يک انسان تصميم (...)
روز جهانی مبارزه برای لغواعدام : در جستجوی ریشه های کمیت بالای اعدام ها درایران
"من زندانی بهنام زارع هستم، سه سال است که درزندان عادل آباد شیراز محبوس ام. من قاتل هستم. من در سن 15 سالگی مرتکب قتل شدم. من از کردار خودم پشیمان، الآن هستم. شما (...)
نه به مجازات اعدام، جهان تصميم مي گيريد
سازمان ملل متحد را فرا بخوانيم تا پيشنهاد تعليق قانوني بين المللي مجازات اعدام را تصويب کند. شصت و دومين نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد، متشکل از ١۹٢ کشور عضو در (...)
علیه مجازات اعدام
«بنگرید، تامل کنید و بیندیشید! آیا گمان دارید درس عبرت است اعدام؟ چرا؟ به خاطر آنچه می آموزد؟ مگر چه می آموزید با این درس عبرت؟ این را که نباید کشت؟ نباید کشت را (...)
در باره ضرورت لغو مجازات اعدام
مقدمه فرزین ایران فر: آیا هیچ گاه از مواجه شدن با اعداد به وحشت افتاده اید؟ آیا فشار سنگینی اعداد را بر خود احساس کرده اید؟ اعداد گاهی انتقال دهنده آمارند. اعداد، (...)
RSS مجازات اعدام
© بیداران 2019 سايت با اسپيپ درست شده است بوسيله ى Cleverlink -- RSS