برای دادخواهی، حقیقت و عدالت

| بازگشت به صفحه نخست
بیداران
از فروغ تو به خورشید رسد صد پرتو
فروغ تاجبخش – مادر لطفی چشم بر جهان بست. جهانی که همه ستم بود به راهش، جهانی که بیشترین سال‌های عمرش را به چشم انتظاری و دوری فرزندش گذارند. جهانی که برای او پر ز (...)
اطلاعیه زندانیان سیاسی و خانواده جانباختگان دهه شصت به مناسبت خاموشی عباس محمدرحیمی
عباس محمد رحیمی زندانی سیاسی مقاوم دهه شصت به خواهران و برادران و یارانش پیوست با نهایت درد و اندوه از درگذشت عباس محمدرحیمی رفیق و یار و همراه روزهای سخت زندان و (...)
در تسلای رفتن دوست
دوست و رفیق دیرین ما رضا ساکی سه شنبه شب هشتم دیماه هزار و سیصد و نود و چهار خورشیدی و در آستانه ی سال نوی دوهزار و شانزده ی میلادی، ما را و جهان ما را واگذاشت واز (...)
مادر بهکیش از میان ما نرفته‌است!
خانم ام البنین- نیره- جلالی مهاجر، که به مادر بهکیش شناخته است، زندگی را وداع گفت اما او از میان ما نرفته است. حضور او که با نام پرافتخار مادران خاوران پیوندی پایدار (...)
در سوگ بدیع الجمال مقامی (مادر آل‌آقا)
مادر آل‌آقا زنی مهربان، از خود گذشته، بردبار، قانع و زحمتکش بود. مانند میلیون‌ها مادر و همسر، خانواده‌اش را بی تردید بر خود مقدم می‌دانست. نادره زنی بود که شیوه (...)
حضور ماندگار ایت الله منتظری
با اندوه و تاسف فراوان، خبر درگذشت ایت الله منتظری را دریافت کردیم. آیت الله منتظری، علیرغم آنکه سالهای طولانی را برای برقراری نظامی اسلامی در زندانهای رژیم (...)
پاسخ احمد باطبی سخن‌گوی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به مقاله رضا معینی
انتشار گزارش مجموعه با عنوان "انتقال پیکرهای قتل عام شده‌گان سال 67 از خاوران به مکانی نامعلوم" از سوی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، واکنش‌های متفاوتی را در بین (...)
یک نکته و نه پاسخ
در باره پاسخ آقای باطبی به مقاله "خوابی که برای خانواده‌ها در خاوران دیده‌اند!" من با احترام به آزادی بیان برای همگان وارد جدل قلمی نشده و نمی‌شوم. هم نوشته‌ی من و (...)
انتشار آنلاين بيداران، سال ١٣٨٧ بزرگداشت سه رويداد پر اهميت
اين بار هم ما نتوانستيم شماره ويژه ی بيداران را در موعد مقرر منتشر کنيم. با آنکه همه دوستاني که برای نوشتن مقاله در باره ی حقوق بشر به ما قول همکاری داده بودند، (...)
نگاهی به کارنامه چهارساله بیداران
بیداران چهار سالی است که منتشر میشود. نوشته ای که در ادامه میاید، مرور دوباره اهداف بیداران و ارزیابی موفقیت آن در تحقق این اهداف است. اهداف بیداران چه بوده است: (...)
چند نکته در باره ی بيداران
بيداران با تاخيری نه ماهه انتشار يافت. دلايل متعددی دست به دست هم دادند، تا انتشار بيداران را به تاخير اندازند. بيداران بر آن است که نشريه ای اختصاصي در باره حقوق (...)
تخریب چهره ها، مونتاژ اطلاعات نادرست و طرح اتهامات ناروا به سود کیست؟
گرداننده یا گردانندگان محترم وب سایت بیداران (با پوزش به ناچار گردانندگان می نویسم چرا که در وب سایت شما عنوان های رایج در رسانه ها چون سردبیر، مدیر، ناشر، مسئول (...)
توضيحي در باره نامه ی آقای سرکوهي
فرج عزيز با سلام و آرزوی سلامت برای شما از اينکه سايت گويا و نوشته من فرصتي به وجود آورد که بعد از گذشت ٤ سال از انتشار بيداران، شما توانستيد آنرا ببينيد، واقعا (...)
مقدمه ای بر گشايش بحث پيرامون پديده "تواب" و توابيت " در زندان جمهوری اسلامی
حضور يک زندانی سياسی ـ تواب سابق در سمينار زنان در هانوفر و تنشی که از رودروئی او با تنی چند از ديگر زندانيان سياسی حاضر در سمينار ايجاد شد موجب برانگيختن بحث هائی (...)
نقض حقوق بشر در روابط درونی سازمانهای سیاسی
پیشگفتار 1- احزاب و گروه های سیاسی مخالف رژیم سلطنت و جمهوری اسلامی طی سالیان طولانی در شرایط مخفی و حداکثر نیمه مخفی می زیسته اند، شرایطی که پنهانکاری (نه به معنای (...)
بيداران و بحث انگيزهای حقوق بشر
نامه ی آقای محمود زاهدی که در شماره پيش منتشر شد با آنکه در خود نکات مهمي در بر داشت که در همين شماره ی بيداران به بخشي از موارد طرح شده در آن عمل شده است. اما خود (...)
در باره بيداران
پيش از هرچيزی می بايست که به شما خسته نباشيد بگويم برای انگيزه ها و عمل مبارزاتی ای که در اين دوران وانفسا که آرمان خواهی و مبارزه جويی همانند « اتوپيسم» و گاهی هم « (...)
منشور بيداران
پيشبرد سياست خشونت در تاريخ معاصر ايران و به ويژه تاريخ بيست و پنچ ساله ی اخير، فاجعه ها و خسران ها جبران ناپذيری در ميهن ما به بار آورده است. زندان، شکنجه، (...)
RSS بيداران
© بیداران 2019 سايت با اسپيپ درست شده است بوسيله ى Cleverlink -- RSS