برای دادخواهی، حقیقت و عدالت

| بازگشت به صفحه نخست
بیداران
بیداران به مبارزه برای دادخواهی و حقیقت و عدالت ادامه می‌دهد!
دادخواهی در ایران تنها یک واژه نیست، فریاد هزاران هزار قربانی چهار دهه سرکوب است برای دستیابی به حقیقت و عدالت. از همان فردای "فجر" وحشت که اعدام‌ها از بام (...)
در دفاع از دادخواهی مستقل و اتحاد دادخواهان
نامه سرگشاده شماری از کنشگران ایرانی به سازمان عفو بین‌الملل درباره گزارش این سازمان از کشتارزندانیان سیاسی در تابستان ۶۷، که موضوع آگاهی ميرحسين موسوی از اين کشتار (...)
«بیداران» برای دادخواهی: تجربه کاری کارستان
ماه گذشته انجمن خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی اعلام موجودیت کرد. در بیانیه اعلام موجودیت این انجمن مدنی هدف از تأسیس آن دادخواهی اعلام شده است. انجمن (...)
خجسته باد آغاز فصلی تازه در دادخواهی : انجام عدالت
بازداشت حمید نوری دادیار زندان سیه‌نام گوهردشت در سال‌های دهه شصت و یکی از مجریان کشتار جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ -در کشور سوئد-، گشودن فصلی تازه در دادخواهی (...)
اطلاعیه زندانیان سیاسی و خانواده جانباختگان دهه شصت به مناسبت خاموشی عباس محمدرحیمی
عباس محمد رحیمی زندانی سیاسی مقاوم دهه شصت به خواهران و برادران و یارانش پیوست با نهایت درد و اندوه از درگذشت عباس محمدرحیمی رفیق و یار و همراه روزهای سخت زندان و (...)
در تسلای رفتن دوست
دوست و رفیق دیرین ما رضا ساکی سه شنبه شب هشتم دیماه هزار و سیصد و نود و چهار خورشیدی و در آستانه ی سال نوی دوهزار و شانزده ی میلادی، ما را و جهان ما را واگذاشت واز (...)
حضور ماندگار ایت الله منتظری
با اندوه و تاسف فراوان، خبر درگذشت ایت الله منتظری را دریافت کردیم. آیت الله منتظری، علیرغم آنکه سالهای طولانی را برای برقراری نظامی اسلامی در زندانهای رژیم (...)
پاسخ احمد باطبی سخن‌گوی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به مقاله رضا معینی
انتشار گزارش مجموعه با عنوان "انتقال پیکرهای قتل عام شده‌گان سال 67 از خاوران به مکانی نامعلوم" از سوی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، واکنش‌های متفاوتی را در بین (...)
یک نکته و نه پاسخ
در باره پاسخ آقای باطبی به مقاله "خوابی که برای خانواده‌ها در خاوران دیده‌اند!" من با احترام به آزادی بیان برای همگان وارد جدل قلمی نشده و نمی‌شوم. هم نوشته‌ی من و (...)
انتشار آنلاين بيداران، سال ١٣٨٧ بزرگداشت سه رويداد پر اهميت
اين بار هم ما نتوانستيم شماره ويژه ی بيداران را در موعد مقرر منتشر کنيم. با آنکه همه دوستاني که برای نوشتن مقاله در باره ی حقوق بشر به ما قول همکاری داده بودند، (...)
نگاهی به کارنامه چهارساله بیداران
بیداران چهار سالی است که منتشر میشود. نوشته ای که در ادامه میاید، مرور دوباره اهداف بیداران و ارزیابی موفقیت آن در تحقق این اهداف است. اهداف بیداران چه بوده است: (...)
چند نکته در باره ی بيداران
بيداران با تاخيری نه ماهه انتشار يافت. دلايل متعددی دست به دست هم دادند، تا انتشار بيداران را به تاخير اندازند. بيداران بر آن است که نشريه ای اختصاصي در باره حقوق (...)
تخریب چهره ها، مونتاژ اطلاعات نادرست و طرح اتهامات ناروا به سود کیست؟
گرداننده یا گردانندگان محترم وب سایت بیداران (با پوزش به ناچار گردانندگان می نویسم چرا که در وب سایت شما عنوان های رایج در رسانه ها چون سردبیر، مدیر، ناشر، مسئول (...)
توضيحي در باره نامه ی آقای سرکوهي
فرج عزيز با سلام و آرزوی سلامت برای شما از اينکه سايت گويا و نوشته من فرصتي به وجود آورد که بعد از گذشت ٤ سال از انتشار بيداران، شما توانستيد آنرا ببينيد، واقعا (...)
مقدمه ای بر گشايش بحث پيرامون پديده "تواب" و توابيت " در زندان جمهوری اسلامی
حضور يک زندانی سياسی ـ تواب سابق در سمينار زنان در هانوفر و تنشی که از رودروئی او با تنی چند از ديگر زندانيان سياسی حاضر در سمينار ايجاد شد موجب برانگيختن بحث هائی (...)
نقض حقوق بشر در روابط درونی سازمانهای سیاسی
پیشگفتار 1- احزاب و گروه های سیاسی مخالف رژیم سلطنت و جمهوری اسلامی طی سالیان طولانی در شرایط مخفی و حداکثر نیمه مخفی می زیسته اند، شرایطی که پنهانکاری (نه به معنای (...)
بيداران و بحث انگيزهای حقوق بشر
نامه ی آقای محمود زاهدی که در شماره پيش منتشر شد با آنکه در خود نکات مهمي در بر داشت که در همين شماره ی بيداران به بخشي از موارد طرح شده در آن عمل شده است. اما خود (...)
در باره بيداران
پيش از هرچيزی می بايست که به شما خسته نباشيد بگويم برای انگيزه ها و عمل مبارزاتی ای که در اين دوران وانفسا که آرمان خواهی و مبارزه جويی همانند « اتوپيسم» و گاهی هم « (...)
منشور بيداران
پيشبرد سياست خشونت در تاريخ معاصر ايران و به ويژه تاريخ دهه‌ی اخیر اخير، فاجعه‌ها و خسران جبران ناپذيری در ميهن ما به بار آورده است. زندان، شکنجه، "ناپديد" کردن و (...)
توسعه مبانی حقوق بشر، مسئله ای عاجل یا دور از دسترس؟
باوری در میان بخش مهمی از اپوزیسیون ریشه دوانده است که بدون جابجائی قدرت، دستاوردی جدی در زمینه حقوق بشر میسر نیست. بی اعتمادی گسترده به عملکرد نهادهای بین المللی (...)
RSS بيداران
© بیداران 2021 سايت با اسپيپ درست شده است بوسيله ى Cleverlink -- RSS