برای دادخواهی، حقیقت و عدالت

| بازگشت به صفحه نخست
بیداران
آذر آذین خاوران هم رفت
به سوگ آذر عباسی (شعاعی) یکی ازمادران خاوران نشسته‌ایم. مادری که فرزندی به خاک سپرده در خاوران نداشت. همه ‌به خاک سپردگان خاوران فرزندان‌اش بودند. نه تنها فرزند که (...)
پیام تسلیت و همدردی جمعی از مادران و خانواده‌های خاوران
با اندوهی فراوان و قلبی آکنده از درد، خانم معصومه دانشمند (مادر بیژن بازرگان)، یکی دیگر از مادران و خانواده‌های شجاع خاوران را جمعه ۱۲ اردی‌بهشت به وقت کالیفرنیا و (...)
خانم معصومه دانشمند (مادر بازرگان) از مادران خاوران، چشم از جهان فروبست
روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، خانم معصومه دانشمند (مادر بازرگان) از مادران خاوران در بیمارستانی در آمریکا دیده از جهان فروبست. پسرش بیژن بازرگان را در تابستان ۱۳۶۷ در زندان (...)
خانم عالیه علی‌پور، از مادران خاوران، چشم از جهان فروبست
خانم عالیه علی‌پور، از مادران خاوران، بعداز بیش از سه دهه دادخواهی، در تاریخ ٧ بهمن ماه ١٣٩٨، از میان ما رفت. مادرعالیه علی‌پور، مادر جان‌باخته منصور (مهدی) (...)
مادر قائدی، مادری از خاورانی‌ها از میان ما رفت
خانم حاجیه سجودی، مادر قائدی، در ساعات پایانی بعداز ظهر روز ١٠ دی¬ماه ١٣٩٨ در تهران با زندگی وداع گفت. وی متولد سال ١٣٠٩ بود و بیش از نیمی از زندگی اش در مبارزات (...)
از فروغ تو به خورشید رسد صد پرتو
فروغ تاجبخش – مادر لطفی چشم بر جهان بست. جهانی که همه ستم بود به راهش، جهانی که بیشترین سال‌های عمرش را به چشم انتظاری و دوری فرزندش گذارند. جهانی که برای او پر ز (...)
مادر گلی آبکناری، یکی دیگر از مادران خاوران، از میان ما رفت!
خبر را منصوره بهکیش اعلام کرد: "با تأسف و اندوه فراوان، امروز دوم تیرماه ۱۳۹۷، خانم دلبر گلی آبکناری(مادر آبکناری) از مادران و خانواده‌های خاوران، پس از گذراندن (...)
مادر بهکیش از میان ما نرفته‌است!
خانم ام البنین- نیره- جلالی مهاجر، که به مادر بهکیش شناخته است، زندگی را وداع گفت اما او از میان ما نرفته است. حضور او که با نام پرافتخار مادران خاوران پیوندی پایدار (...)
در سوگ بدیع الجمال مقامی (مادر آل‌آقا)
مادر آل‌آقا زنی مهربان، از خود گذشته، بردبار، قانع و زحمتکش بود. مانند میلیون‌ها مادر و همسر، خانواده‌اش را بی تردید بر خود مقدم می‌دانست. نادره زنی بود که شیوه (...)
پیام تسلیت همکاران بیداران : در اندوه مرگ پروانه میلانی
با اندوه فراوان خبر درگذشت خانم پروانه میلانی، از یاران و همراهان مادران و خانواده‌های خاوران را شنیدیم. پروانه میلانی بیش از سی سال برای کشف حقیقت و تحقق عدالت تلاش (...)
پروانه میلانی، عزیز بانوئی از خاوران، درگذشت!
هنوز فرصت نیافته بودیم در شروع سال نو میلادی برای همدیگر سلامتی و شادی آرزو کنیم، که خبر ویرانگر بر سرمان آوار شد: پروانه میلانی درگذشت. برگ برگ دفتر زندگی اش و (...)
بانو اختر نیکوکار از مادران خاوران از میان ما رفت
خانم اختر نیکوکار از مادران خاوران روز شنبه ١٤ دی ماه ١٣٩٢ در زادگاهش در شهر کلاچای درگذشت. فرزند او رحیم حسین پور، در تابستان ١٣٦٧ و دامادش، علی مهدی زاده از چهره (...)
باز هم مادری دیگر از عاشقان خاوران از میان ما رفت!
با تاسف فراوان، عفت الشریعه خانم مریدی (مادر معینی)، روز جمعه سوم خرداد در بیمارستان رسول اکرم تهران به کما رفت و با چندین بار احیا نیز به زندگی بارنگشت. ریه او به (...)
در اندوه از دست دادن مادر معینی
خبر درگذشت مادر معینی، مادر دوست و همکار عزیزمان، رضا معینی ما را هم در اندوه فروبرد. بیست و پنج سال پیش زمانی که مادر معینی در جستجوی رد گم شده پسرش هبت معینی، به (...)
مادر سرحدی، یکی دیگر از مادران خاوران از میان ما رفت!
خانم ملوک زمانی (مادرِ منوچهر سرحدی) در ساعت نه جمعه شب ششم اردیبهشت 1392 در منزل اش فوت کرد و روز بعد در بهشت زهرا به خاک سپرده شد. او به یک باره پس از کشیدن آهی (...)
مادر سرحدی،(ملوک زمانی) ماه‌رخ کاروان مادران خاوران رفت
کاروان از راه باز نمانده است، مادران، خسته و تنها، محمل‌هاشان بر زمین نشسته است،راه دورست و پیشارو، فوج گزمه‌های قوم هزار امام، راه بر صبح بسته. در شب‌کده‌‌ای که (...)
ببینید : مادران خاوران
مادران خاوران - بخش ۱ مادران خاوران - بخش ۲ مادران خاوران - بخش ۳
مادر اسحاقی، یکی از مادران استواری بود که ما را ترک کرد
" بسیار گل که از کف من برده است باد اما من غمین گلهای یاد کس را پرپر نمی کنم من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی کنم می ریزد عاقبت یک روز برگ من یک روز چشم من هم در (...)
مادر انصاری ( عصمت یوسفی ) درگذشت
مادر انصاری که همه دوستان دور و نزدیک به پاس مهر مادرانه اش "مادر" خطابش می کردند، روز شنبه ٤ دی ماه ١٣٨٨ در تهران درگذشت. قلب پر زخمش طاقت نیاورد که تا اردیبهشت، (...)
مادر محسنی درگذشت!
از سال ۱٣۵۰ رفت و آمد او در برابر زندان ها آغاز شد و در سال ۱٣۶۷ با اعدام کوچکترین فرزندش، پایان یافت. در این سال های طولانی، او با مادران دیگر زندانیان سیاسی آشنا (...)
ياد مادر رياحي در گلزار خاوران
آخرين جمعه سال در گلزار خاوران غلغله اي است. همه مي آيند جوان ترها و مردها هم. از شهرستانها هم مي آيند. با دسته هاي گل و گلاب. اين بار، آخرين جمعه سال 82 مادر رياحي (...)
RSS مادران ِ خاوران
© بیداران 2021 سايت با اسپيپ درست شده است بوسيله ى Cleverlink -- RSS